איגוד הביטקוין הישראלי

בקצרה

 

ב 2015, כשהתחלנו לעבוד עם איגוד הביטקוין הישראלי, ביטקוין ומטבעות דיגיטליים סבלו מתדמית בעייתית. הציבור ועיתונאים לא הבינו במה מדובר ואלו שכן עסקו בתחום, העניקו בולטות תקשורתית לצדדים מעוררי המחלוקת שבו ולא לחדשנות והפוטנציאל. בדומה לסיקור התקשורתי על האינטרנט  ב- 1993 שמיסגרו אותו כ"המקום בו ניתן לקבל מתכון לפצצה", כך התקשורת הישראלית קישרה את מהפכת המטבעות הדיגיטליים דווקא לפשיעה, הימורים והלבנת הון.

פשיעה

הימורים

הלבנת הון

נרטיב תקשורתי: האתגר

נרטיב תקשורתי: המטרה

קהילה

מנוע צמיחה להיי-טק

טכנולוגיה

המשימה

 

המשימה שעמדה בפנינו היתה אדירה. לשנות לחלוטין את התפיסה התקשורתית. להביא את ביטקוין למקום הראוי לו- של טכנולוגיה, קהילה ובעיקר, מנוע צמיחה להיי טק. הבאנו לשולחן תוכנית פעולה פשוטה אך יעילה. לפעול לחשיפת כתבים טכנולוגיים לתחום לאורך זמן ולהציב את מומחי האיגוד בכל נקודה בזמן על מנת לפרש מהלכים בתחום. ההתחלה היתה לא פשוטה, אך עד מהרה המומחיות החלה לשחק תפקיד. בכל נקודה בזמן בה עלה הנושא לתקשורת, מומחי האיגוד היו שם עם פרשנות מדויקת, נכונה, ובעיקר, תואמת ללוח הזמנים של התקשורת. פעלנו על מנת ליצור חינוך שוק- הבאנו כתבים אל כנסים, לפגישות אישיות, קידמנו תקשורתית מיזמים בתחום, הכל על מנת לנקות מהשטח את הנרטיב השקרי שעסק בצדדים השליליים של המטבע, ולהביא את הטכנולוגיה לקדמת הבמה.

הגאות והשפל

 

מאמצע שנת 2017 החלה להתפתח בועה בתחום המטבעות הדיגיטליים. ההתנהלות שהחלה מפעילות של חינוך שוק ופתיחתו, הפכה למציאות של שטף תקשורתי עצום, שכלל שידורים חיים ממוקדי הפעילות ומאות כתבות בתחום. גם במציאות זו היה צורך ליצור את הנרטיב ולהמשיך להחזיק בו. ראיונות, כתבות, אירועים- כולם מבלי להסיר את העיניים מהכדור שהוא ביסוס הנרטיב אותו ביקשנו להביא לעולם התקשורת הישראלי, כזה שיהיה חסין בחלקו גם מתנודות חריפות בשוק עצמו, בשל האחריות בהתבטאויות והאזהרות מפני התלהבות יתר.
אגב, חשוב לציין כי ההתנהלות הזו שיקפה במדויק את המנהיגות והדרך אותה הוביל יו"ר האיגוד מני רוזנפלד. במקרה זה, כמו במקרים רבים אחרים, התפקיד שלנו הוא לקחת פעולות, דרך וערכים ורק לדאוג לכך שאלה ישוקפו בתקשורת כפי שהתכוונו אליהם מי שעומדים על גשר הספינה ומנווטים אותה.

 

התוצאה

137

כתבות באינטרנט

36

ראיונות ברדיו

108

כתבות בפרינט

47

אייטמים בטלויזיה

והכי חשוב, שינוי משמעותי של הנרטיב: מעסק מפוקפק, למנוע הצמיחה של ההיי טק הישראלי

 

דוגמאות לאייטמים נבחרים

העולם הבוקר
יו"ר איגוד הביטקוין הישראלי בעולם הבוקר
חדשות הערב
יו"ר איגוד הביטקוין הישראלי בחדשות הערב
Ynet אולפן
יו"ר איגוד הביטקוין הישראלי מקדם את נושא הביטקוין
סוגר עניין
יו"ר איגוד הביטקוין הישראלי בתוכנית "סוגר עניין"
ישראל היום
כתבה על ביטקוין
גלובס
יהונתן קלינגר כותב על ביטקוין ועל חובת דיווח
אנשי השנה- גלובס
ביטקוין בגלובס
משקיעי האנג'ל החדשים- גלובס
מה צופן העתיד של תחום הקריפטו
ימים 7
מליונרים.דוט.קוין
עוד דוגמאות

שנתאם פגישת ייעוץ?

arrow&v
ico-fb-c.png
ico-twi-c.png
ico-yt-c.png
ico-cloudshare-c.png

Designed with love by

Logo-colo-01.png

© Nir Hirshman Communications INC 2017

העולם הבוקר

יו"ר איגוד הביטקוין הישראלי בעולם הבוקר